-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Apie 150 naujagimių Lietuvoje gimsta iki 29 nėštumo savaitės. Mažiausias ankstukas svėrė mažiau nei 500 gr! 29 savaičių naujagimio svoris dažniausiai neviršija 1500 gr.
Šie neišnešiotukai auga ir stiprėja Vilniaus ar Kauno Neonatologijos centrų Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuose (NITS), o vėliau – Neišnešiotų naujagimių skyriuose. Priklausomai nuo sveikatos būklės, mažiausieji ankstukai ligoninėje iš viso praleidžia nuo 7 iki 14 savaičių, o kartais dar ilgiau.
Perkėlus iš NITS į Neišnešiotukų skyrių, ankstukas ligoninėje būna kartu su mama, kur ji mokosi tinkamai prižiūrėti ypatingą kūdikį.
Paprastai ankstukas keliauja namo 36 sav., sverdamas apie 2 kg, kai be trikdžių kvėpuoja ir pats valgo.
Daugiau informacijos ir reikalingų daiktų sąrašas
Apie 900 naujagimių Lietuvoje gimsta nuo 30 iki 34 nėštumo savaitės. Šių ankstukų svoris gali būti nuo 1000 gr iki 2600 gr ar net daugiau. Jei mažylis kvėpuoja savarankiškai, Naujagimių intensyviosios terapijos kyriuje (NITS) teks praleisti vos kelias paras ir labai greitai keliauti į Neišnešiotų naujagimių skyrių, kuriame augins svorį, stiprės, mokysis žįsti.
Priklausomai nuo sveikatos būklės, šie neišnešiotukai ligoninėje iš viso praleidžia nuo 2 iki 10 savaičių, o kartais dar ilgiau, jei reikalingos operacijos.
Paprastai ankstukas keliauja namo 36 savaičių, sverdamas daugiau nei 2 kg, kai be trikdžių kvėpuoja ir pats valgo.
Apie 500 naujagimių Lietuvoje gimsta 35-36 nėštumo savaitę sverdami iki 2,5-3 kg. Šie ankstukai palyginus dideli ir stiprūs, tad, jei nebūna sveikatos komplikacijų, vos kelias dienas praleidžia inkubatoriuje ir jau po 2-3 savaičių keliauja namo. Nors pirmosiomis dienomis jie būna per silpni žįsti ir mamoms reikia traukti pieną, tačiau greitai išmoksta žįsti patys ir namo važiuoja valgydami savarankiškai.
Didžiausi neišnešiotukai gana greitai pasiveja bendraamžius ir paprastai jau po 9-12 mėnesių jų svoris atitinka to paties amžiaus išnešiotukų svorį.
Apie 900 naujagimių Lietuvoje gimsta nuo 30 iki 34 nėštumo savaitės. Jų svoris gali būti nuo 1000 gr iki 2600 gr ar net daugiau. Priklausomai nuo sveikatos būklės, įgimtų ligų ar reikalingų operacijų (pvz. AAL – Atvirtojo Arterinio Latako), šie neišnešiotukai ligoninėje gali praleisti nuo 2 iki 10 savaičių, o kartais ir dar ilgiau. Mažesni, silpnesni kūdikiai pirmąsias dienas ar savaites praleidžia inkubatoriuose naujagimių intenstyviosios terapijos skyriuje (NITS). Dažnai jiems reikalinga fototerapija, kad organizmas sparčiau skaidytų bilirubiną. Jei mažylis kvėpuoja savarankiškai, NITS teks praleisti vos kelias paras ir labai greitai keliauti į Neišnešiotų naujagimių skyrių, kuriame augins svorį, stiprės, mokysis žįsti.
Mama kartu su kūdikiu taip pat guldoma į skyrių. Kol ankstukas „užaugina riebaliukus“, jis gyvena inkubatoriuje, vėliau perkeliamas į šildomą lovelę, o visai ligoninės etapo pabaigoje – šildomas čiužinukas išimamas. Jei buvo apnėjų ar dažnos desatūracijos – bent iki 33-35 sav. kvėpavimas dar yra stebimas monitoriumi (prie pėdutės pajungiamas davikliukas). Skyriuje jau mama prižiūri ankstuką – keičia sauskelnes, moko žįsti ar valgyti iš buteliuko, kiekvieną dieną sveria ir pan. Paprastai ankstukas keliauja namo 36 savaičių, sverdamas daugiau nei 2 kg, kai be trikdžių kvėpuoja ir pats valgo.
LSMU Neonatologijos klinikos parengtas leidinukas "Gimiau per anksti"