-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Apie 150 naujagimių Lietuvoje gimsta iki 29 nėštumo savaitės. Mažiausias ankstukas svėrė mažiau nei 500 gr! 29 savaičių naujagimio svoris dažniausiai neviršija 1500 gr.
Šie neišnešiotukai auga ir stiprėja Vilniaus ar Kauno Neonatologijos centrų Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuose (NITS), o vėliau – Neišnešiotų naujagimių skyriuose. Priklausomai nuo sveikatos būklės, mažiausieji ankstukai ligoninėje iš viso praleidžia nuo 7 iki 14 savaičių, o kartais dar ilgiau.
Perkėlus iš NITS į Neišnešiotukų skyrių, ankstukas ligoninėje būna kartu su mama, kur ji mokosi tinkamai prižiūrėti ypatingą kūdikį.
Paprastai ankstukas keliauja namo 36 sav., sverdamas apie 2 kg, kai be trikdžių kvėpuoja ir pats valgo.
Daugiau informacijos ir reikalingų daiktų sąrašas
Apie 900 naujagimių Lietuvoje gimsta nuo 30 iki 34 nėštumo savaitės. Šių ankstukų svoris gali būti nuo 1000 gr iki 2600 gr ar net daugiau. Jei mažylis kvėpuoja savarankiškai, Naujagimių intensyviosios terapijos kyriuje (NITS) teks praleisti vos kelias paras ir labai greitai keliauti į Neišnešiotų naujagimių skyrių, kuriame augins svorį, stiprės, mokysis žįsti.
Priklausomai nuo sveikatos būklės, šie neišnešiotukai ligoninėje iš viso praleidžia nuo 2 iki 10 savaičių, o kartais dar ilgiau, jei reikalingos operacijos.
Paprastai ankstukas keliauja namo 36 savaičių, sverdamas daugiau nei 2 kg, kai be trikdžių kvėpuoja ir pats valgo.
Apie 500 naujagimių Lietuvoje gimsta 35-36 nėštumo savaitę sverdami iki 2,5-3 kg. Šie ankstukai palyginus dideli ir stiprūs, tad, jei nebūna sveikatos komplikacijų, vos kelias dienas praleidžia inkubatoriuje ir jau po 2-3 savaičių keliauja namo. Nors pirmosiomis dienomis jie būna per silpni žįsti ir mamoms reikia traukti pieną, tačiau greitai išmoksta žįsti patys ir namo važiuoja valgydami savarankiškai.
Didžiausi neišnešiotukai gana greitai pasiveja bendraamžius ir paprastai jau po 9-12 mėnesių jų svoris atitinka to paties amžiaus išnešiotukų svorį.
Tuos, kuriems kartais atrodo sunku susitvarkyti su vienu kūdikiu, raginame susipažinti su trynukus auginančia Leipų šeima. Jų istorija ypatinga - trynukai pasibeldė neįtikėtinai anksti - 25 nėštumo savaitę. Jokūbo, Evitos ir Vyčio istorija - mamos Vitos lūpomis.
Vaikutį tikrai planavom ir laukėm jo labai nuoširdžiai. Kad laukiamės iš karto trijų, irgi sužinojome gana anksti. Tai buvo ir iššūkis, ir triguba laimė mūsų šeimai. Daktarai siūlė vieną vaikutį „išimti“ ir palikti augti du. Buvom supažindinti su visomis galimomis rizikomis, bet supratom tik vieną, kad ne mums spręsti, kam gyventi, o kam ne, juk gyvenime niekas nevyksta šiaip sau.
Prognozės pasitvirtino. Į ligoninę atsiguliau 2015 m. gruodžio 10 d. 20 nėštumo savaitę pradėjo atsiverti gimdos kaklelis. Buvo atlikta kaklelio užsiuvimo operacija. 24-os savaitės pradžioje iš vieno vaisiaus pradėjo bėgti vandenys. Sausio 10 dieną atsidūriau Santaros klinikose. Tempėm laiką. Buvo suleisti plaučiukus brandinantys vaistai. Planas buvo, kol neprasidės infekcija, paauginti vaikus pilve. Pavyko ištemti 8 sunkias laukimo ir nerimo pilnas dienas. Gydytojai laukti nepadėjo, tik gąsdino ir grasino, kad nesugalvočiau gimdyti naktį, nes nebus kam išgelbėti vaikų. Tokią frazę per 8 dienas girdėjau iš trijų budėjusių daktarių, tarsi gimdysiu ar ne, priklauso nuo mano norų. Tada naktimis melsdavausi, kad tik sulaukčiau ryto. Liūdna, skaudi ir visam gyvenimui turbūt likusi patirtis.
Taigi 2016-01-18 25 savaitę gimė mūsų su vyru trys mažučiai, bet dideli stebuklai - Jokūbas 755 g 11.23val, Evita 720 g 11.24val ir Vytis 820g. 11.25val.
Kai pradėjau jausti kojas (po dalinės nejautros), skubėjau pamatyti savo vaikus. Laukė dar vienas sukrėtimas. Negalėjom patikėti, kokie jie buvo maži, kokie silpnučiai, gležnučiai. Nei paliesti, nei priglausti... Abu su vyru negalėjom sulaikyti ašarų, bet suvokėm, kad dabar dėl vaikų turim būti stiprūs, kaip niekad anksčiau. Kuo mes galėjom padėti, tai tik buvimu šalia, o aš kaip mama – savo pienu. Patyrus tiek iššūkių, pienas irgi gaminosi lėtai ir negausiai, bet rankų nenuleidau. Mano džiaugsmui, išmaitinau visus vaikus lygiai puse metų.
Trys vaikai, trys istorijos. Kiekvienas nešė savo sunkius išbandymus. Evita ilgiausiai išbuvo prijungta prie kvėpavimą palaikančių aparatų. Turėjo dvi operacijas: vieną – akyčių , kitą – širdelės botalo latako uždarymo operaciją. Vytis turėjo vieną akyčių operaciją. Jokūbas mūsų ypatingas vaikutis. Jis kovotojas, nors turėjo labai menkas prognozes, apskritai nedaug suteikė vilties, kad gyvens. Buvo sunkaus laipsnio kraujosrūvos smegenyse. Trečią parą gimus jam trūko plautis. Vėliau sutriko inkstų veikla. Tada sekė sunkios formos retinopatija. Atlaikėm dvi akyčių operacijas. Tada visi susirgo vėlyvu naujagimių sepsiu. Bet mes kasdien buvom šalia. Kai buvo galima paimti ant rankų ir priglausti prie krūtinės – mylavom, dainavom, kalbėjom su visais trimis pamainomis. Mūsų vaikučius gydanti gydytoja Aušrinė Pliauckienė – tas žmogus, kuriam visą gyvenimą liksim dėkingi už tą šilumą, už tą meilų prisilietimą prie vaikų, už tai, kad visada tarsi iš jos lūpų kalbėjo viltis, kad viskas bus gerai. Matėm Jos pastangas. Skubėjom kas rytą išgirsti naujienų. O Ji visada tas blogas ar geras žinias mokėjo profesionaliai pateikti. Aušrine, AČIŪ Jums!
Pagaliau, po 5 mėnesių, praleistų ligoninėje, sugrįžome į namus. Po ilgų penkių mėnesių, pagaliau namuose. Šiai istorijai jau lygiai du metai. Evita ir Vytis galima sakyti pasivijo savo amžiaus vaikus. Guvūs, energingi, žingeidūs, meilūs vaikai. Jokūbas - mūsų šypsena, nuoširdžiausias juokas, šiluma ir gėris. Jo raida vis dar smarkiai vėluoja, turim visą saują diagnozių (cerebrinis paralyžius, silpnaregystė, epilepsija, mišrus raidos sutrikimas, mikrocefalija ir pan.), bet toliau sėkmingai kovojam.
Prieš šias Kalėdas gavome didelę dovaną, vaikutis pradėjo ropoti. Judrus Jokūbas, nenustoja mūsų džiuginti. Su mūsų Jokūbu dirba labai daug specialistų, bet kai matom jog pats vaikas nori žengti į priekį, mes sustoti tiesiog neturim teisės. Ieškom viso, ko geriausio savo vaikui. Tikiu, kad greitai pajausim, ką reiškia eiti.
Tikiu, kad viskas priklauso nuo mūsų pačių požiūrio į vaikus. O mes tikim, kad viskas bus gerai. Ne, nebus – Jau yra GERAI, nes mes GYVENAM.
Anksti.lt žodis: šiai nuostabiai Leipų šeimai tikrai nestinga optimizmo ir jėgų. Reikia tik šiek tiek pagalbos mažajam Jokūbui. Jam reikalinga efektyvi neuroreabilitacija užsienio centre. Prisidėti prie pagalbos Jokūbui galite ir Jūs bent simboliniu pavedimu: LT07 7044 0001 8364 4740, Vita Leipienė (Jokūbo mama). Pavedimo paskirtyje būtinai nurodykite „Parama Jokūbui“ – visos lėšos bus skaidriai apskaitytos ir deklaruotos VMI. AČIŪ UŽ JŪSŲ PARAMĄ!