Pieno gausinimas maitinant nutrauktu pienu

Autorius Greta Džiovalė 2017/07/08 1 Komentarai Priežiūra ir patarimai,Žindymas ir pieno nusitraukimas,

Ankstukai dažnai negali patys žįsti, todėl pieno nusitraukimas mamoms tampa kasdienybė. Mama Greta daugiau nei metus savo sūnelį maitino nutrauktu pienu ir dalijasi praktiniais patarimais.

 

Dažnai sulaukiu klausimų, kaip pagausinti pieno gamybą. Jei darysite viską, ką aprašau žemiau, 90 proc. garantuoju, kad turėsite daugiau pieno. Likusius 10 proc. palieku motulei gamtai ir fiziologinėms retoms moters ypatybėms.

 

1. Profesionalus DVIGUBAS ligoninės lygio (angl. hospital grade) pientraukis ir Jūsų spenelius atitinkantys gaubtukai. Neapgaudinėkite savęs su paprastais rankiniais ar viengubais, kurie skirti vienkartiniams nusitraukinėjimams. Jei trūksta pienuko, su jais tikrai nenueisite ilgo kelio. Nusitraukinėdama pienuką, būtinai masažuokite krūtis „melžimo“ metodu: pirštais stumkite pienuką link spenelių.

2. Nusitraukinėjimas kas 2-3 valandas dieną ir NAKTĮ. Naktiniai nusitraukinėjimai sunkiausi, bet jie svarbiausi. Toks nusitraukinėjimas kas 2-3 val būtinas, kol bandome užkurti pieno variklį. Kai jo padaugės, pati pajausite, kiek kada traukti pagal vaiko poreikius.

3. Abi krūtis traukiame 15-20 min, ilgiau nereikia.

4. Viena, o geriausiai du nusitraukinėjimus paroje pakeisti Power  Pumping nusitraukinėjimo metodu. Apie jį daugiau štai čia.

5. Vanduo, vanduo, vanduo. 2-3 litrai būtina. Jei jaučiate, kad pastarosiomis dienomis gėrėte mažai vandens, išgerkite porą litrų Rehidrono, jis atstato skysčius organizme.

6. Maistas – valgykite daug sveiko, maistingo, baltyminio maisto. Ypač avižas (ne greito paruosimo), linų sėmenis, mėsą, galite išbandyti alaus mielių tabletes, laktaciją skatinančias arbatas. Jei visa tai nepadės, tai jau tikrai nepakenks :)

7. Miegas, stenkitės kuo daugiau ilsėtis.

8. Artimųjų palaikymas. Pasikalbėkite su namiškiais ir paprašykite susilaikyti nuo bet kokių komentarų bent savaitę ir Jus palaikyti visapusiškai.

9. Atliekant visus žingsnius dažniausia pieno pagausėjimas pastebimas jau 3-4 parą, tačiau kai kurioms gali užtrukti ir savaitę ar net dvi. Nepasiduokite. Kiekvienos moters organizmas skirtingas, tačiau jis tikrai sureaguos į tokią terapiją :)

10. SVARBU!!! Jūsų mintys daro didelę įtaką. Atsipalaiduokite. Žiūrėkite į vaiko nuotraukas ar video, kai nusitraukinėjate, žiurėkite mėgstamą laidą ar skaitykite žurnalą. Turite būti ramybėje. Atlikdama visus žingsnius, nesekite pienuko kiekio. Pamirškite apie jį. Dabar Jūs dirbate ties stimuliacija, kiekis nėra svarbu. Pieno kiekis padidės vėliau. Net jei ištrauksite tik 5 ml - puiku, paplokite sau :) Dar kartą kartoju, dabar nežiūrėkite į kiekį. Jei trūksta pieno, ramia sąžine duokite mišinuko, nes Jūs dabar darote viską, kad ateityje jo turėtumėt pakankamai :)

11. JŪS ESATE PUIKI MAMA!!!

 

Greta Džiovalė yra Facebook‘o puslapio „Kūdikį maitinu nutrauktu pienu“ autorė ir grupės moderatorė.

1 Komentarai

:
2019/08/23, 09:54:54
Atsakyti

Geri patarimai, yra tikrai mamų, kurios pieno turi labai nedaug, todėl ir nemaitina vaikučio, bet štai patarimai, kurie padės nenutraukti žindymo anksti.

Rašyti komentarą