Mamos pieno laikymas

Autorius Greta Džiovalė 2017/08/09 3 Komentarai Žindymas ir pieno nusitraukimas,

Naudingi patarimai apie nutraukto pieno šaldymą ir jo laikymą skirtingose temperatūrose.

 

Motinos pieną šaldykite nedidelėmis porcijomis: pradžioje po 30-60 ml, vėliau, kūdikiui augant, – iki 120 ml porcijomis. Galima sumaišyti tos pačios dienos kelių traukimų pieną ir užšaldyti viename inde, tačiau, siekiant išsaugoti geriausias pieno savybes, svarbu maišyti panašios temperatūros pieną. Nepripilkite pieno indelio iki pat viršaus – šaldami skysčiai plečiasi. Ant kiekvieno maišelio ar indelio pažymėkite datą. Šaldytuve stovintis ar išimtas iš šaldiklio motinos pienas išsisluoksniuoja, bet tai nekeičia pieno kokybės. Šaldytas pienas įgauna neįprastą kvapą ir skonį, bet jeigu vaikas tokį valgo, nieko daryti nereikia.

Praktinis patarimas: jei kūdikis nenoriai valgo atšildytą pieną, galima įmaišyti šiek tiek vanilės (labai mažai!), dažniausiai pagardintą pieną mažyliai valgo.

 

Kiek galima saugoti pieną?

  • Kambario temperatūroje iki +25 C pieną galima laikyti uždengtame indelyje iki 8 val.
  • Šaltkrepšyje su ledo paketais pieną galima laikyti iki 24 val.
  • Šaldytuvo viduje (ne durelėse) iki +4 C temperatūroje galima laikyti iki 5 parų.
  • Šaldiklyje, kuris yra šaldytuvo viduje (-15 C temperatūra), - iki 2 savaičių.
  • Šaldytuvo šaldiklyje, kuris yra su atskiromis durelėmis (-18 C temperatūra) - nuo 3 iki 6 mėn.
  • Atskirame šaldiklyje, kuriame palaikoma -20 C temperatūra – nuo 6 iki 12 mėn.

Rekomenduojama užšaldytą pieną laikyti kuo arčiau šaldiklio galo, kur temperatūra mažai keičiasi.

 

Pieno atšildymas

 

Anksčiausiai užšaldytas pienas turi būti naudojamas pirmiausiai. Atšildymui skirtą pieną naktį prieš naudojimą perkelkite į šaldytuvą arba atšildykite šilto vandens inde ar po šilto vandens srove. Atšildant vandenyje vanduo neturi patekti ant indo kaklelio. Po atšildymo pieną galima laikyti šaldytuve 24 val. Pieno negalima šildyti mikrobangų krosnelėje ar ant viryklės – aukštoje temperatūroje žūsta naudingieji antikūniai. Prieš maitinimą pieno indelį švelniai pasukite, tačiau neplakite. Pienas, po maitinimo likęs buteliuke, gali būti paliktas kambario temperatūroje ir sumaitintas vaikui per 2 valandas, arba iškart padėtas į šaldytuvą ir prireikus vėl pašildytas. Tačiau atšildytą pieną reikia sumaitinti jau per artimiausią maitinimą. Atšildytą pieną galima maišyti su šviežiu pienu.

 

Atšildyto motinos pieno pakartotinai užšaldyti negalima.

 

Parengta pagal The Academy of Breastfeeding Medicine Protocol

3 Komentarai

motinos pienas:
2017/12/08, 10:08:02
Atsakyti

Labai gerai, kad yra patarimų ir straipsnių šia tema, nes pačiai teko nusitraukinėti pieną ir tikrai kilo ne vienas klausimas, kokiomis sąlygomis reikia laikyti, kaip šildyti ir t.t.. Gerai, kad yra kur pasiskaityti.

Irena:
2018/05/09, 09:17:44
Atsakyti

Aciu, tikrai buvo naudingas straipsnis. Vat mano dukra labai daznai pati nusitraukineja ir daro pieno banka sau :)) Buna, kad palieka man mazyli saugoti, tai ta pienuka ipilu i buteliuka, pasildau ir mazylis be problemu isgeria :)) tik va poto labai svarbu gerai isplauti buteliuka.

mamos pienas:
2019/03/10, 13:19:11
Atsakyti

Maitinti vaiką natūraliu būdu – paprasta, pigu ir patogu. Mamos pienas bet kada pasiekiamas, nereikia rūpintis dėl jo kokybės (motinos pienas bet kuriuo laikotarpiu vaikui pats geriausias), kiekio, temperatūros ir t. t. – žindymo pranašumų nė nesuskaičiuosi. O tam, kad viskas vyktų sklandžiai, tereikia šiek tiek mamos kantrybės ir pastangų suprasti savo ir vaikelio poreikius.

Rašyti komentarą