Kaip galiu apsaugoti savo mažylį nuo infekcijų?

2018/02/01 0 Komentarai Priežiūra ir patarimai,Sveikata,

 

Vienas geriausių būdų išvengti infekcijų – tam pasiruošti, ypač, jei Jūsų vaikas priskirtas prie aukštos rizikos. Dar būdami ligoninėje, prieš išrašymą, pasikalbėkite su specialistais, kurie Jums patars, kokių priemonių imtis bei ko tikėtis, kai prasideda žiemos sezonas. Jei laikysitės šių taisyklių, galite išvengti įvairaus pobūdžio infekcijų:

 
 
 
 1. Plaukite rankas
  Dažnas rankų plovimas labai svarbus kovojant su infekcijomis. Paveikslėlyje pavaizduota, kaip tinkamai plauti rankas ir sumažinti riziką. Kai pašaliniai žmonės nori paliesti Jūsų vaiką, paprašykite, jog prieš kalbindami vaiką dezinfekuotų rankas. Pravartu namuose turėti rankų dezinfekcinę priemonę, ją galitė įsigyti tiek Anksti.lt el. parduotuvėje, tiek didesnėse vaistinėse. Nesijaudinkite dėl to, ką pasakys kiti. Jūs tiesiog norite apsaugoti savo vaiką.

 
 

 1. Naudokite vienkartines servetėles
  Naudodami vienkartines serveteles, Jūs sumažinate infekcijų paplitimą ant įvairių paviršių. Kiekvieną kartą, kai norite išsipūsti nosį, išvalyti kūdikio akis, nosį, naudokite vis naujas servetėles tam, kad išvegtumėte mikrobų paplitimo. Taipogi svarbu, kad servetėlės būtų išmetamos iš karto po naudojimo tam, kad nebūtų šalia kūdikio. Taip pat, čiaudėkite atokiau nuo vaiko, prisidengdami servetėle. Patogios naudoti vienkartinės neaustinės medžiagos servetėlės, kurias galima naudoti tiek sausas, tiek sudrėkintas vandeniu.

 

 1. Palaikykite švarą kūdikio aplinkoje
  Valykite žaislus, maitinimo kėdutes, stalviršius reguliariai, nes mikrobai ant paviršių gyvi galit išlikti net 48valandas! Prieš valydami vaiko daiktus, įsitikinkite, kad cheminės priemonės saugios ir nekenkia kūdikio sveikatai. Rekomenduojame Earth Friendly Product vaikų kambario ir žaislų valiklį - jis pagamintas natūralių medžiagų pagrindu, jo garai nėra kenksmingi.

   

 2. Venkite kontakto su sergančiuoju
  Faktas, kad negalime apsaugoti kūdikio nuo visų mikroorganizmų. Tačiau, jei kūdikis priskirtas aukštai rizikai, turėtumėte vengti kontaktavimo su žmogumi, kuris jaučia peršalimo sipmtomus (čiaudulys, sloga, kosulys) arba skauda skrandį (gali būti virusinio susirgimo simptomas). Gali pasirodyti sudėtinga prašyti žmogaus, jog jis būtų atokiau nuo kūdikio, jei jis jaučiasi prastai. Tačiau, Jūs tik apsaugot savo vaiko sveikatą ir tai aplinkiniai turi suprasti.

 

 1. Nerūkykite šalia vaiko
  Rūkymas kenkia ne tik pačiam rūkančiajam, tačiau ir aplink jį supančius žmones. Visi vaikai yra pažeidžiami. Tačiau ypatingai neišnešioti kūdikiai, nes cigarečių dūmai gali rimtai paveikti jų silpnus plaučiukus. Nerūkantys tėvai sumažina infekcijų riziką, nes oras išlieka grynesnis, nėra specifinio kvapo, kuris įsigeria į plaukus, drabužius. Mesti rūkyti nėra lengva, tačiau viską, ką darote, tai darote dėl kūdikio sveikatos stiprinimo.
   
 2. Žiūrėkite, bet nelieskite
  Jeigu Jūsų kūdikis priskirtas aukštai rizikos grupei, tuomet geriausia į viešas vietas jo nesivežti, ypatingai spalio-kovo mėnesiais, kuomet infekcinėmis ligomis serga daugybė žmonių. Maži kūdikiai labai dažnai susilaukia didelio aplinkinių dėmesio. Daugelis jų vaikelį nori liesti, kalbinti, tačiau, jei Jums neramu dėl rizikos apsikrėsti vaikui, tiesiog aiškiai pasakykite aplinkiniams. Tai tikrai nėra grubus elgesys. Jūs galite trumpai pasakyti: „mūsų kūdikis labai ilgai gulėjo ligoninėje, kovojome su daugeliu ligų ir labai saugomės“. O kartais reikės dar konkretesnio pasakymo, puikiai tiks tiesiog „Nelieskite mano kūdikio“ :) 

Puiki ir nuotaikinga instrukcija, kaip tai daryti (video anglų kalba)
Steve Harvey "Don't touch the baby"
 
 

Šaltinis: http://www.bliss.org.uk/winter

Rašyti komentarą