Ką dovanoti naujagimiui per Kalėdas?

Autorius Giedrė Šopaitė-Šilinskienė 2018/12/16 2 Komentarai Priežiūra ir patarimai,

Siūlome mielų ir praktiškų kalėdinių dovanų naujagimiams ir ankstukams, idėjas.

 

1. Dovana ankstukui - kortelių rinkinys „Ankstuko pasiekimai“

Anksti.lt šiemet sukūrė ypatingą dovaną ankstukų šeimoms - pasiekimų kortelių rinkinį, skirtą įamžinti pačias didžiausias ankstukų pergales. O jų ankstukai turi tikrai daug: pirmas pieno lašas, priaugtas svoris, pirmąkart pas mamą ar tėtį, pirmas susitikimas su sese/broliu, kelionė namo... ir dar daug daug pasiekimų, kurie mažiausiems naujagimiams yra tikras stebuklas! Spalvingos, unikalaus dizaino (visos skirtingos!) kortelės padės ankstuko tėvams fiksuoti svarbiausius pasiekimus, o vėliau kartu su nuotraukomis galės būti saugomos šeimos fotografijų albume arba tapti spalvingo nuotraukų koliažo dalimi. Rinkinį sudaro net 39 kortelės, atvirukas ir lipdukas „Ankstukas automobilyje“.

 

2. Rankų darbo kepurytė ar kojinytės

Vienas svarbiausių dalykų, kurio reikia naujagimiui – šiluma. Tad numegztos kojinytės, kepurytė, liemenė, o gal net visas komplektas – puiki dovana! Nuostabu žinoti, kad artimas žmogus su didele meile ir rūpesčiu kūrė dovaną, kartu "sumegzdamas" pačius geriausius sveikatos ir augimo linkėjimus.

Pagrindiniai dalykai, ką reikia žinoti ruošiant tokią dovaną: naujagimio mezginių siūlai turėtų būti labai švelnūs, nesipūkuojantys, lengvai skalbiami. Geriausias pluoštas: medvilnė, medvilnė-akrilas (taip, tai sintetika, tačiau ji nealergizuoja ir jos nemėgsta bakterijos), bambukas, merino vilna, pusvilnė. Gryna avių vilna – per šiurkšti ir gali alergizuoti, todėl visai mažiems naujagimiams nėra tinkama. Siuvimui tinkamiausi medvilniniai, bambukiniai audiniai, minkšti, švelnūs, be vidinių siūlių. Neišnešiotukų svori ir ūgį pagal gimimo savaitę galima rasti čia, o bene tiksliausius naujagimių drabužėlių matmenis ir praktinius patarimus rūbelių mezgimui galima rasti čia (anglų k.).

 

3. Kalėdinis drabužėlis

Labai miela papuošti naujagimį kalėdiniais raštais ar piešinėliais margintu drabužėliu. Anksti.lt galite rasti ryškų šventinį komplektuką naujagimiui ar ankstukui (nuo 38 iki 50 dydžio), kurį sudaro romperiukas ir kepurytė. Tokia dovana pradžiugins visą mažylio šeimyną, nes pasidabinęs kūdikėlis tooooooooookio gražumo!

 

 

4. Ekologiškos kosmetikos priemonės

Naujagimio odelė yra ypatingai jautri ir reikalaujanti švelnios priežiūros, todėl jai tinka tik ekologiškos ir specialiai pritaikytos priemonės. Kastilijos muilas (pagamintas augalinių aliejų pagrindu) švelniam prausimui, ekologiškas migdolų aliejus masažui, arbatmedžio eterinis aliejus aromaterapijai ir ligų profilaktikai – praktiškos dovanos, kurios bus naudingos ne tik kūdikiui, bet ir visai šeimai.

 

 

5. Pledukas

Megztas arba iš švelnių audinių pasiūtas vaikiškas pledukas tikrai pradžiugins kiekvieną mažylį ir jo šeimą! Mažesnis (apie 70x50 cm) pledukas puikiai tiks dar ligoninėje stiprėjančiam mažyliui, o grįžus namo – automobilinėje kėdutėje. Rankomis megzti, natūralios ekologiškos vilnos pledukai - puiki ir prasminga dovana!

 

 

6. Prasminga dovana -  rankų darbo žaislas Žirafa

Organizacija „Padedu augti“ kviečia įsigyti rankų darbo, mielą ir jaukią Žirafą. Šis unikalus žaislas skirtas ankstukų šeimoms, tačiau tikrai gali būti kiekvieno mažylio draugu. O kiekvienas, įsigijęs Žirafą, prisidės prie gerų darbų! Nes visos lėšos, gautos už šį ypatingą žaislą, bus skirtos organizacijos, kuri rūpinasi neišnešiotais naujagimiais Kauno klinikose, veiklai paremti.

 

 

Rinkdami dovanas, visada galite pasitarti su Anksti.lt komanda – priklausomai nuo kūdikio amžiaus, padėsime išrinkti ir net šventiškai supakuosime pačią tinkamiausią dovanėlę! O jeigu nesate tikri, kas pradžiugintų ankstuką Kalėdų proga, galite padovanoti dovanų kuponą. Esu tikra, kad ši praktiška dovana pravers mamai įsigyjant kūdikio kraitelį: drabužėlį, sauskelnių ar kitų mažų daiktelių.

 

Pats svarbiausias dalykas, nuoširdus pasveikinimas, palinkėjimas iš širdies, pabuvimas kartu. Pasveikinkite kiekvieną mažylį su jo Pirmosiomis Kalėdomis! Jaukių švenčių! 

2 Komentarai

Gerda:
2019/03/07, 11:18:03
Atsakyti

Viskas, kas šilta naujagimiui geriausia dovana. Labai geras straipsnis, puikios visos dovanos, pledai irgi :)

:
2019/05/31, 22:33:15
Atsakyti

Pritariu Gerdai, universali dovana pledas! Jų niekada nebūna per daug, vaikui užaugus pledą galima ir kitaip panaudot, piknikų metu ant žemės pasitiest, naudot kaip pagalvę ir t.t.

Rašyti komentarą