10 patarimų Velykoms per karantiną

Autorius Giedrė Šopaitė-Šilinskienė 2020/04/09 0 Komentarai Priežiūra ir patarimai,

Covid-19 virusas ir dėl jo paskelbtas karantinas apvertė įprastinį gyvenimą aukštyn kojomis. Ir šių metų Velykos bus visiškai kitokios, nes negalėsime, kaip anksčiau, aplankyti artimųjų ar šventinių renginių. Anksti.lt dalinasi 10-ia patarimų, kaip, nepaisant karantino, sukurti šventinę nuotaiką Šv. Velykų savaitgalį.

 

1. Marginkite margučius! Karantinas tikrai neturi iš Jūsų šeimos atimti kiaušinių marginimo malonumo! Gal šiemet vietoj įprastinių kelių dešimčių kiaušinių užteks ir dešimties, tačiau tegul jie būna patys ypatingiausi! Kartu su vaikais paieškokite dar nebandytų margučių dažymo technikų, sugalvokite marginimo temą, surenkite gražiausio margučio konkursą, kuriame pakvieskite per nuotolį dalyvauti senelius, draugus ir gimines.

2. Paruoškite ypatingą velykinį stalą. Daugelis šeimų Velykoms vykdavo pas senelius ar gimines, kurie paruošdavo ypatingas šventines vaišes. Šiemet šią tradiciją turime praleisti, bet velykinis stalas gali būti toks pats įspūdingas. Gal pirmąkart pabandykite išsikepti tradicinį Velykų pyragą? O gal nuotoliniu būdu močiutė pasidalintų savo ypatingojo patiekalo receptu? Šventiniai pusryčiai ar pietūs tikrai sukurs pakilią nuotaiką! Svarbiausia atminti, kad kokybė turi nustelbti kiekybę, laikas ruošiant stalą turi būti smagus, o ne varginantis.

3. Nustebinkite artimuosius staigmena. Net jei negalite būti drauge, nereiškia, kad negalite įteikti dovanos savo artimiesiems. Galite su šeimos nariais nufilmuoti smagų šventinį pasveikinimą seneliams ar draugams, pagaminti elektroninę atvirutę ar sukurti kitą virtualią dovaną. Taip pat galite pasirūpinti ir tikromis dovanomis – užsakyti krepšelį saldumynų, uogų, kepinių, kurį kurjeriai pristatys tiesiai adresatui į namus. Karantinas pažėrė daugybę tokių dovanų pasiūlymų socialiniuose tinkluose.

4. Virtualiai aplankykite gimines. Velykos – proga susitikti, pabendrauti ir pabūti su artimaisiais, tad šiemet daugelį nuliūdino tai, kad karantinas šią progą atėmė. Tačiau tikrai galite surengti virtualų vizitą, kuris bus labai panašus į tikrąjį. Suplanuokite tikslų susitikimo laiką, pasirinkite patogią pokalbių programėlę (Skype, Messenger, Zoom ar kt.), išrinkite patogią vietą namuose, kurioje netrūktų šviesos ir patogiai kameros objektyve galėtų įsitaisyti Jūsų šeimos nariai ir susitikite su pasiilgtais artimaisiais.

5. Surenkite teminę fotosesiją. Šios Velykos galbūt bus pirmos ir paskutinės Jūsų ir Jūsų vaikų gyvenime, praleistos karantine (tikėkimės!), tad įamžinkite jas! Surenkite teminę fotosesiją, šventiškai pasipuoškite arba pasidabinkite velykiniais atributais, pridarykite krūvą linksmų nuotraukų. Ne tik pats procesas bus smagus, bet ir prigaminsite pozityvių ir nuotaikingų prisiminimų.

6. Suorganizuokite velykinių žaidimų mažiesiems. Kad laikas namuose neprailgtų, surenkite smagių žaidimų vaikams. Tradicinės margučių ridenimo varžybos, margučių slėpynės po visus namus, lenktynės su margučiu šaukšte, įvairūs eksperimentai ir kt. – sukurs smagią atmosferą namuose ir bus puikiu lavinamuoju ir kūrybiškumą skatinančiu užsiėmimu vaikams.

7. Surenkite pozityvaus, visai šeimai skirto, filmo peržiūrą. Karantino metu atsivėrė daug filmų platformų: Žmonės Cinema, LRT Mediateka, Aukso fondas, Telia TV ir kitos mediatekos pasiūlys didžiulį pasirinkimą pačių įvairiausių filmų. Išsirinkite šiltą ir jaukų vaidybinį ar animacinį filmą, kuris pagal amžių tiktų visiems, surenkite šventinį kino seansą. Pamatysite, Jūsų svetainė yra tokia pat puiki vieta geram filmui, kaip ir kino salė!

8. Aplankykite šventinį koncertą... žiūrėdami televizorių ar internetu! Velykinį savaitgalį daugelis šeimų apsilankydavo šventiniuose koncertuose ir labiausiai gailisi, kad karantinas šią galimybę atėmė. Tačiau koncerto klausytojais galite tapti ir namuose! LRT radijas ir televizija sudarė specialią muzikinę programą, kurioje tiek klasikinė, chorinė, tiek populiarioji muzika. Jūsų šeimai patinkančios muzikos koncertų rasite ir Youtube. Bet tegul tai nebūna įprastinis laikas prie ekranų - surenkite tikrą šventinį koncerto apsilankymą! Tegul mažieji pagamina velykinius bilietus, pasipuoškite, sutartu laiku susirinkite „koncertų salėje“. Tad ne tik muzika pasidžiaugsite, bet ir sudalyvausite smagiame žaidime - improvizacijoje!

9. Pasveikinkite draugus ar kaimynus – per atstumą! Šventinę nuotaiką kuriame mes patys, todėl net karantino sąlygomis galite pasveikinti savo kaimynus. Pakabinkite laiptinės skelbimų lentoje sveikinimą ar atviruką, papuoškite savo namų duris vaikų išpieštu velykiniu plakatu, kaimynus ar netoliese gyvenančius bičiulius pasveikinkite prie durų palikdami margutį ar kitą mažą dovanėlę. Juk svarbiausia dėmesys ir šiluma, kuria galime dalintis ir per karantiną!

10. Sukurkite naujų savo šeimos velykinių tradicijų. Tegul nusiminimą, kad dėl karantino šiųmetinės Velykos nebus švenčiamos kaip įprastai, papildo naujos tradicijos! Gal tai bus naujas velykinis Jūsų šeimos patiekalo gaminimas, gal velykinė fotosesija ar stalo žaidimų turnyras – svarbiausia, kad kuriate prisiminimus kartu! Kitąmet pakartoję naujus ritualus smagiai atsiminsite, kad tai sugalvojote ypatingųjų karantino Velykų metu!

 

Šios Velykas tikrai bus įsimintinos tiek Jums, tiek Jūsų vaikams. Sukurkite išskirtinį velykinį laikotarpį, kurį po kiek laiko atsiminsite su šypsena ir šiokia tokia nostalgija: kokios ypatingos Velykos buvo!

 

Jaukių švenčių linki Anksti.lt!